SES İZOLASYONU
TİTREŞİM, GÜRÜLTÜ VE AKUSTİK SES İZOLASYONU

Noterson İzolasyon bünyesindeki malzemeler ile gürültü, titreşim ve akustik konularında tüm sistem, araç ve ekipmanlar üzerinde size çözüm sunmaktayız.

Endüstriyel Tesisler, Deniz Araçları veya Binalarda sorunları doğru analiz ederek; doğru izolasyon sistemlerini uygulamak önceliğimizdir. Gürültü kontrol sistemlerimiz alüminyum, çelik, ahşap, kompozit gibi her tür yüzeye uygulanabilen çok hafif malzemelerden oluşmaktadır. Bilinmelidir ki tek bir ses kaynağını yok etmek gemi, yat ve endüstriyel sistemlerdeki gürültüyü kontrol etmeye hiçbir zaman yeterli değildir. İşte bu sebepten ötürü izolasyon malzemeleri gürültü kaynaklarının her bir kaynağını ayrı ayrı elimine etmek için doğru ve optimum şekilde kullanılmalıdır. Bünyemizdeki mühendislerimiz bulunduğunuz ortamdaki gürültü kaynaklarını analiz edip uygun malzemeleri sizlere önerecektir. Malzemelerimiz ile ilgili uygulama alanlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:


Gürültü kontrol sistemlerimiz üstün izolasyon özelliklerinin yanı sıra uygulandığı yüzeyi korozyona karşı koruma, uygulandığı mahalde çok az yer kaplama, yanmazlık, hafiflik ve tamamen çevre dostu özellikleriyle klasik yöntemlerden çok farklı olarak tasarlanmıştır.