ENERJİ VE ISI VERİMLİLİK PROJELENDİRME & DANIŞMANLIK
ENERJİ VE ISI VERİMLİLİK PROJE & DANIŞMANLIK
Noterson , Endüstriyel İşletmelerde, Binalarda ve Taşıt imalat sektöründe enerji ve ısının verimli kullanılmasına yönelik mühendislik çözümleri sunmaktadır. Geliştirdiğimiz verimlilik projelerinde farklı çözüm teknikleri, teknolojiler, yeni nesil yalıtım malzemeleri ve eğitimleri ile işletme veya binan enerjiyi verimli kullanmasını sağlayarak maliyetlerini düşüren sistemler oluşturuyoruz.

Enerjiyi verimli kullanmak ve gaz emisyonlarının azaltmak endüstriyel işletmeler için iki önemli hedeftir. Firmamız, müşterileriminiz hedeflerine ulaşabilmeleri için, yetkili kadrosuyla proseslerine özel çözümler sunarak, enerji sistemleri kurmalarına yardımcı olmaktadır.

Neden Enerji ve Isı Verimliliği Danışmanlığı ?

Enerji Verimliliği Neden İşletmelerde Uygulanmamaktadır ?

ENERJİ VE ISI ETÜDÜ
Enerji ve ısı tüketimi meselesi sadece üretim maliyetlerine olan doğrudan etkisi yüzünden değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirliğe etkisi açısından da, tüm endüstriler arasında büyüyen önemli çözüm talep konusudur.
Enerji etüt hizmetlerimiz bina ve tesislerinizdeki enerji tüketiminizi daha iyi anlamanızı sağlar. Miktarsal bulgular şu konularda dikkate değer önemli bilgiler açığa çıkarır:
Üretim verimliliğinde sürekli iyileştirme
Enerji verimliliği konusunda maliyetleri düşürücü fırsatlar
Enerji ve ısı etütleri bulguları işletme yönetiminizi ticari kararlarınızda destekleyecek iyi bir referans sağlar. Müşterinizin gözünde sürdürülebilirlik konusunda itibar sağlarsınız.

1. İlk görüşme
Etütün hedefleri ve çalışmaları, tesis tüzük ve yönetmelikler, roller ve proje ekibi üyelerinin sorumlulukları ve planlanan proje faaliyetlerinin tanımı kapsamı üzerinde durulur. Tesisin işletme karakteristikleri, enerji sistem özellikleri, işletim ve bakım detayları öğrenilir.

2. Tesis Turu
İlk toplantıdan sonra, tesis turunu mimari, aydınlatma ve güç, mekanik dahil görüşme sırasında saptanan büyük enerji tüketen sistemler, proses ve enerji sistemleri gözlemlenir.

3. Enerji Tüketimlerinin İncelenmesi
Tesisin son üç yıla ait tüketilen enerji türleri ve tüketim miktarları incelenir. Ayrıca enerjinin tedarik edildiği işletme ve kullanılan tarife de dikkate alınır.

4. Proje Tanımlama
Yapılan bu incelemeler ile tesiste geri ödeme süresi kısa, yatırım maliyeti olmayan, ya da çok az olan projeler tespit edilir.

5. Detaylı Ölçüm
İncelenen veriler ışığında, düşük yatırım ile yüksek enerji kazanımı sağlanacak kısımda seyyar ölçüm cihazları ile detaylı ölçümler alınır.

6. Etütün Raporlandırılması
Bulgular ve önerilerin sonuçları tecrübeli mühendisler ve analistler tarafnıdan detaylı bir rapor düzenlenir. Bu raporda; tüm büyük enerji tüketen sistemler, uygulama maliyetleri, yatırım maliyetleri ve enerji tasarruf miktarları ve önerileri içermektedir.