KOROZYON İZOLASYONU
Condensation/Yoğuşma yüzeyin sıcaklığının çiğ noktasının 1˚C üzerinde olmasından kaynaklanmaktadır. Diğer bir deyişle bu sıcaklık tam da condensation/yoğuşmanın yükselmeye başladığı noktadır. Şayet yüzey sıcaklığı bu çiğ noktasından 1.1˚C üzerinde tutulabilirse condensation/yoğuşma olmayacaktır. Çiğ noktası havadaki nem oranıyla orantılı sıcaklık fonksiyonudur. Havadaki daha çok su buharı, yani "yüksek nem", daha çok condensation / yoğuşma ilerlemesine sebep olur.

İzolasyon malzemelerimiz yüzey sıcaklıklarını; yüzeyin çiğ noktasının 1.1 ˚C seviyesinin üzerine çekmek ve emniyetli limitte tutmak için dizayn edilmiştir. Bununla birlikte bu dizayn iç sıcaklıklar, nem ve dış sıcaklıklara karşı bir işlev görür ve bu fonksiyon ise uygulama kalınlıklarına göre düzenlenmiştir. Öyle ki yüzey sıcaklığı ne kadar düşerse ; sıcaklık/nem gerekliğini karşılamak için daha fazla kalınlıkta izolasyon malzemesi kullanılması gerekmektedir.

Eğer mimarlar/mühendisler ısı köprüsünü tamamen durdurmak istiyorlarsa; bu tip yüzeylerde, ısı köprüsünü kontrol altında tutmak zorundadırlar. İşte kaplamalarımız da bu tip yüzeylerde mükemmel performans göstermektedir. Sprey tesirlerine olan ısı ötelemesi; bir sıcaklık "tampon" bölgesi oluşturarak büyük oranda azaltılacaktır.şeklinde uygulanan izolasyon kaplamaları "stiffenerlarda" kullanılmasıyla designerların hedefleri için mükemmel bir rol oynayacaktır. Kaplama uygulandığında, dış ortam tesirlerinden iç ortam tesirlerine olan ısı ötelemesi; bir sıcaklık "tampon" bölgesi oluşturarak büyük oranda azaltılacaktır.